Můžeš tomu říkat OSUD, ale je to prostě ŽIVOT... Hoď starosti za hlavu a začni žít! [© Terless]
PROSÍM, RESPEKTUJTE AUTORSKÉ PRÁVO A NEKOPÍRUJTE.
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ. VĚTŠINA FOROGRAFIÍ NA BLOGU JE MOJE VLASTNÍ.

O mně

Vyčerpaná... ale znovu zde

24. listopadu 2013 v 10:39 | Terless...
Moc se vám všem omlouvám, vám, kterým jsem nedala vědět, že jsem odešla a myslela si, že už se nevrátím (i když ve skrytu duše jsem věřila, že bude líp a budu se sem moct vrátit). Přijměte velikou omluvu, mí drazí návštěvníci, oblíbenci a však vy víte, koho myslím. Omlouvám se a zároveň děkuji všem, kteří jste sem chodili a psali komentáře, možná právě ty mě přivedly zpátky sem a vrátily do starých kolejí, i když trošku ošoupaných a prodřených... (možná víte, vy, co mě znáte, co tím myslím.)

V poslední době jsem byla docela dost vyčerpaná a unavená všemi těmi starostmi, rodinou, stresem, školou a do toho ještě blog... Baví mě blogování, nejsem ten typ blogera, který neví, co píše a má blog jen na zabití nudy, já mám blog jako svůj druhý svět, který se odráží v tom skutečném (někdy bohužel, jindy bohudík). Měla jsem už dost těch lidí, co mě vysávali, a to myslím úplně vážně. Potřebovala jsem na nějakou dobu vypadnout z reality a schovat se před oběma světy, tak jsem to bez varování udělala a za to se moc omlouvám.

Nechci nic slibovat, že tu budu třeba denně, to asi těžko při už tak přeplněném programu a denním plánu. Chci jen dále šířit dobro a umění, které jsem doufám vytvářela i předtím. A snad jsem mou tvorbou i někoho zaujala nebo aspoň potěšila. Myslím, že tenhle blog je něco jako katalog mé tvorby a já bych ho chtěla doplnit. :)
(Tento obrázek mě zcela vystihuje...)

Sním s otevřenýma očima!

15. září 2012 v 12:40 | Terless...
Možná si o mně myslíte, podle toho, jak píšu, že jsem neskutečný snílek, který úplně zapomíná na realitu a je pořád ve svém vnitřním imaginárním a fantazijním světě, ve kterém žije. Možná vám připadám, že nejsem vůbec realista, ale právě naopak. Jednou jsem se zamyslela nad kvízem, který mi dala Em Age. Bylo v něm spoustu otázek, už si nepamatuju skoro žádné, jen jedna mi utkvěla ve vzpomínkách: "Máte svůj svět? Jak vypadá?" Už nevím, jak jsem odpověděla, jestli "ne", nebo " nevím", ale rozhodně jsem neodpověděla, že v mém světě je všechno jiné než v realitě. Já mám totiž svůj svět v realitě! Je to tak, dokážu žít realitou a mým světem zároveň, aniž bych odlepila paty od země a vznášela se mezi mraky a jen o něm snila [tak jako v mém snu]. Já si ho vytvářím kolem sebe! Jak to dokážu? Je to jednoduché...

What the Hell? Můj osobní rozvrh!

1. září 2012 v 22:44 | Terless...
No, podívejte se sami, co je to za krásu... (jak řekl ve filmu Penelope jeden chlápek - Maxwel Campion - v casinu svým protihráčům: "Sledujte a brečte!" - ty slova jsou teď pro mě...)
Zkrátka a dobře, jsem jediná ve třídě, co si vzala takovouhle kombinaci seminářů: Biologický, Literární, Sociologie a Psychologie (...dost na hlavu, že? Jó, když je někdo "chytrej", jako já...), takže jsem i jediná s tímto rozvrhem. (Bezva, jsem VIP, ale k čemu mi to je? :D)
~ ~ ~
Řeknu vám, na jednu stranu jsem ale hrozně ráda, že nám na ty semináře (a ještě na dějepis, učitelka odešla na mateřskou) dali tak skvělý učitele! Spadl mi kámen ze srdce, i když mám debilní rozvrh, že mám dvě hodiny pauzu a pak ještě výuku (9. hodinu v pondělí - nepochopim!), mohlo to být ale horší. Mohli nám dát ještě blbý učitele, takže bych na konci roku rozhodně neměla tak dobré vysvědčení, jako v sextě.
~ ~ ~
 • Pondělí bude krušný: angličtina, dva semináře za sebou, čeština, tělocvik, dějepis, oběd a volno a... ZSV - asi budu vždycky nenápadně chybět a odejdu po 6. hodině. :D (samozřejmě, že nemůžu...)
 • Úterý bude děsný, i když mám jen 6 hodin, jsou tam blbý předměty za sebou: chemie, biologie, fyzika, panebože a pak angličtina s Američankou a ruština (umřu!) a pak seminář.
 • Středa je taky na nic: 2 hodiny laborky, angličtina, matika, tělovcik s Američankou, čeština mluvnice, oběd, ale pak matika a fyzika hned za sebou a k tomu ještě s jednou učitelkou! Ach jo, bože, proč??!
 • Čtvrtek je docela dobrej: zase dva semináře za sebou, pak ruština, potom oběd a volno 2 hodiny, pak ZASE ruština, nakonec ZSV a seminář, snad dobrý. Jsou tam všechny věci, co mě bavěj.
 • Pátek bude taky v poho, i když možná psací den: dějepis, matika, biologie, angličtina s Angličanem, čeština a chemie, snad pohoda, uvidíme...

Čísla v mém životě

30. srpna 2012 v 17:15 | Terless...
V životě každého je několik čísel, které pro něj něco znamenají nebo znamenaly.
Ráda bych vám představila ty moje... :)
~ ~ ~
- mé velmi oblíbené číslo
- přezdívka Terless ho v době skrývá: Ter - třikrát, less - méně (latinsky)
- často používané v pohádkách a filmech (3 oříšky, 3 zlaté vlasy, 3 úkoly,...)
- jsme 3 kamarádky (JaTeMo)
- mamka pochází ze 3 sester - mám dvě tety
- numerologické číslo mojí kamarádky Janixky

- číslo na konci mého roku narození
- dlouhé léta mé pořadové číslo ve třídě (ne současné)
- když mi bylo 5 let, přehoupl se svět do nového tisíciletí- mé oblíbené číslo v dětství (mám radši lichá čísla)
- další dlouhá léta pořadové číslo ve škole
- telefonní číslo (obsahuje tyto cifry)
- násobek čísla 3
- numerologické číslo mojí kamarádky Em Age

- mé nejoblíbenější číslo (!)
- často používané v pohádkách (sedmero...)
- telefonní číslo (obsahuje tyto cifry)
- liché číslo


Motivace aneb "co chci změnit do 18ti let"

29. srpna 2012 v 12:40 | Terless...
Na táboře jsem nebyla pořád jen veselá, spíš naopak, měla jsem tam hodně času na přemýšlení o sobě, o mém životě, o chybách a to mě motivovalo, že toho chci hodně změnit... Povede se mi to do roka? Budu věřit.
~ ~ ~
~ ~ ~
 • Být lepší - spokojená sama se sebou (vzhled i vnitřek), brát se s chybami, mít se ráda
 • Necítit se pořád sama - mít dobré přátele kolem sebe, rodinu a vztahy v pořádku
 • Stále se něčeho nebát a nestydět se za sebe před všemi
 • Být méně nemocná - sportovat, cvičit, jíst zdravě, vitamíny
 • Zvýšit si sebevědomí (čímkoli dobrým) - soutěže, koncerty, fotky, kniha, písně...
 • Dělat věci, co mě baví a zlepšovat se v nich: umění, hudba, výtvarka, focení, psaní, skládání,...
 • Všechno tolik neřešit a zbytečně neprožívat, nevydávat tolik energie
 • Víc si věřit a být vždy svá, nenechat se ničím rozhodit
 • Vnitřně i zvenku se trochu změnit k lepšímu
 • Nechovat se a nevypadat tak hodně mladě, jako teď
 • Nehrotit 18. rok, brát to s klidem, ale se změnami, mít zodpovědnost
 • Snažit se být dobrá ve všem, ale neuset být nejlepší
 • Umět se vyrovnat s porážkou (prohrou), nespravedlností, realitou, světem, bojovat proti zlu,...
 • Být silná, mít energii, odvahu, motivaci, držet se cíle a jít za ním
 • Umět se bavit i odpočívat (uvolnit se od stresu)
 • Umět říkat lidem NE a nebýt pro všechny loutka, nenechat sebou manipulovat
 • Nechtít změnit svět, ale pokusit se změnit sebe a ostatní
 • Mít vytrvalost, neměnit názory a náladu jako počasí
 • Umět se o sebe postarat a pečovat
 • Nemít v sobě a ve věcech zmatek - umět vytvořit pořádek
~ ~ ~
(20 bodů, prozatím...)
~ ~ ~

Návrat s bonusem

25. srpna 2012 v 15:15 | Terless...
 • Zdravím všechny návštěvníky mého blogu! Díky, že jste mi tu psali komentáře, i když tu moc článků nebylo.
 • Sice jsem přijela už včera, ale byla jsem tak unavená a tak líná něco psát nebo vymejšlet, že jsem radši šla stáhnout fotky z tábora a prohlídnout si je. Zjistila jsem ale, že je většina z nich bohužel rozmazaná a nepoužitelná, protože jsem fotila jen na malý starý kompakt, což mě dost štve... :( Doufám, že příští rok budu mít lepší foťák a tímpádem i lepší fotky.
 • Proč "návrat s bonusem"? Přivezla jsem si z tábora totiž nemoc, v půlce tábora mě totiž nejdřív strašně bolelo v krku a potom jsem dostala mega rýmu, kterou jsem měla v hlavě a nešla ven. Teď je to už lepší, ale pořád mi neni nejlíp. Kašlu a smrkám a neni to žádná pohádka, obzvlášť v létě...
 • Děsně povzbuzující článek, co? I když je venku tak krásně, mně je špatně a nemůžu pořádně nic dělat. Musím si ještě dovybalit a uklidit (do čeho se mi ale fakt vůbec nechce), ale asi se pak uchýlím k nějaké nenáročné činnosti, která mě bude bavit. Mám jich dost na výběr a potřebuju to všechno za prázdniny ještě stihnout.
 • Dneska jsem byla s mamkou v obchodě, ze kterého mám krásné dvoje nové boty a čapku. :)
 • Přidám sem nějaké fotky a články, mezi kterými se asi vyskytne nějaká zmínka o táboře. :)
~ ~ ~
~ ~ ~
PS: Poraďte mi, co si mám udělat s designem? Chtěla bych na něm mít svoje zájmy: hudbu, fotografování, vyrábění,... a zároveň bych chtěla, aby o mně něco vypovídal...

Chtěla jsem na ně prostě odpovědět...

16. srpna 2012 v 17:00 | Terless...
Jelikož jsem vůbec nestíhala přednastavovat články, bude jich tu málo, proto se omlouvám... Vynahradím to až přijedu. (nahrávání fotek je hrozně zdlouhavá práce, takže je sem dám potom postupně, až budu mít čas)
~ ~ ~
Jo, vím, že je to neoriginální, ale nenapadla mě jiná možnost, jak byste se o mně dozvěděli víc a já u toho článku nestrávila mládí... :D
~ ~ ~
1. Jméno: Tereza (nesnáším tohle oslovení!)
2. Vaše nálada?: když tohle píšu, tak dobrá :)
3. Kolik je hodin?: 12:40
4. Narozeniny: 18. březen
5. Jméno tvých rodičů: Marie, Martin
6. V kolika letech tě měli rodiče: ??
7. Kolik měříš: kolem 165cm
8. Tvoje číslo boty: 38-39 (někdy víc, někdy míň)
9. Styl oblečení: sportovně-elegantní
10. Barvy: oranžová, modrá, tyrkysová, fialová, černá
11. Filmy: Bezva vejška, Penelope, Wanted, Sucker Punch, Avatar, Drž hubu!, Poslední prázdniny, Nikdy to nevzdávej!, Jeden den v New Yorku, Řetěz bláznů,…
12. Seriály: Teorie velkého třesku, Jak jsem poznal vaši matku, McLeodovy dcery, Chůva k pohledání, Lost girl, Simpsonovi, všechny české na Jedničce,
13. Telenovely: ? (Tisíc a jedna noc, Hříšná láska)
14. Hudební interpreti: Simple Plan, Yellowcard, Sunrise Avenue, 30 Seconds To Mars, Linkin Park, Owl City, Avril Lavigne, Kelly Clarkson, Allison Iraheta,…
15. Typ bot: tenisky (falešný Converse), balerínky
16. Písničky: všechny od Simple Plan, Yellowcard, Sunrise Avenue, 30 Seconds To Mars, Avril Lavigne, Kelly Clarkson, a dalších...
17. Herci: James McAvoy, Justin Long, Johny Depp, Orlando Bloom,…
18. Herečky: Anne Hathaway, Keira Knightley, Blake Lively, Jennifer Lawrence,…
19. TV postava: Bartleby Gaines, Wesley Gibson, Johnny Marton, Penelope, Jack Sparrow, Elizabeth Swan, William Turner,…
20. Kytka: růže, cínie, kopretina, zvonek, levandule
21. Politická strana: žádná
22. Číslo: 3, 7, 9
23. Roční období: jaro, podzim
24. Počasí: mírné - tak akorát, polojasno, vánek, kolem 20°C
25. Pití: čaj, masala, ledový čaj, kakao, horká čokoláda, ledová káva, pomerančový džus, sprite, kofola
26. Jídlo: těstoviny, pizza, kuře, segedín, koprovka, saláty, palačinky,

Není závislost jako závislost... ♥

8. srpna 2012 v 19:00 | Terless...
U mě to je spíš vášeň. Ano, jsem labužník a nestydím se za to..!
Co vám budu povídat... Zkrátka každý někdy hřešíme a dáme si něco, co milujeme, ať už k jídlu nebo k pití. Já a moje kamarádky jsme začaly takzvaně "ujíždět" (slovy dnešního teenagera) na několika věcech, které si dopřejeme v některé významné (i méně významné - ono se vždycky něco najde) chvíle. :D
~ ~ ~
1. Likéry
Tato vášeň je u mě docela neobvyklá, protože vůbec nepiju alkohol, maximálně v zimě na zahřátí (2 cm punče do plné sklenice vody s cukrem a citronem - to miluju!). Každopádně už jsem za svůj život ochutnala zatím jen 4 likéry: vaječný, višně v čokoládě, kávový a čokoládový. x)
kávový krém (na oslavě u Momo)

Moje ochranářská duše

7. srpna 2012 v 19:30 | Terless...
Možná neuvěříte, co se mi stalo v sobotu cestou domů z oslavy...
...našla jsem na chodníku v trávě zraněnou vlaštovku, kroužkovanou.
Měla štěstí, že jsem šla kolem já a vzala jí s sebou domů, možná by jinak zemřela...
Byla jsem pohotová, proto jsem zavolala na stanici, která zachraňuje zraněné živočichy. Mám s tím už zkušenosti, protože můj brácha chová poštolku, kterou má odtamtud.
~ ~ ~
V této krabici počkala asi půl hodinky, než si jí odvezl pán ze záchranářské stanice.

My dreams? Impossible?

15. července 2012 v 23:15 | Terless...

Seznam mých snů

 • Vystudovat!
  • - nejdřív ze všeho udělat maturitu a potom jít na vysokou školu a promovat :)
 • Napsat knihu!
  • - a nemusí být jen jedna :) mám hodně plánů a nápadů :)
 • Cestovat!
  • - a na cestách získávat zkušenosti, fotky,... naučit se anglicky! :)
 • Mít fotografickou výstavu!
  • - k tomu budu potřebovat kvalitní foťák, dobré nápady a taky známosti :)
 • Zpívat a hrát na kytaru!
  • - už mi nestačí jen klavír a flétna, potřebuju se hudebně rozvíjet :)
 • Skládat písně!
  • - kvalitní texty a melodie a pak je použít v kapele :)
 • Mít kapelu a vlastní koncert!
  • - plánuju to už dlouho, ale pořád ne a ne přijít, jak na to :)
 • Mít vlastní dům/byt!
  • - postavit se na vlastní nohy a začít znova se vším :)
 • Mít v pořádku vztahy!
  • - a nestresovat se tím, co kdo udělá nebo řekne :)
 • Žít svůj život a snít si svůj sen!
  • - to je cílem každého z nás! - jen vědět, jak na to... :)
~ ~ ~
 
 

Reklama