Můžeš tomu říkat OSUD, ale je to prostě ŽIVOT... Hoď starosti za hlavu a začni žít! [© Terless]
PROSÍM, RESPEKTUJTE AUTORSKÉ PRÁVO A NEKOPÍRUJTE.
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ. VĚTŠINA FOROGRAFIÍ NA BLOGU JE MOJE VLASTNÍ.

Jiné

Odrátkovaný svícen

7. srpna 2012 v 23:15 | Terless...
Před několika lety jsme si s kamarádkama koupily každá solnou lampu.
Ne, že by mě po čase přestala nějak bavit, to vůbec ne, ale řekla jsem si, že jí trochu ozvláštním a udělám hezčí. Tak jsem vzala do ruky drátek a kleštičky a dala se do experimentování...
Jelikož jsem předtím nikdy neodrátovala žádnou nádobu, ale jen kamínek, tak mi to šlo docela těžko. Docela jsem si vymýšlela techniky, když to nešlo tak, udělala jsem to jinak, prostě jsem to vždycky nějak "taktně obešla". :D Ale s výsledkem jsem nakonec nadmíru spokojená, na to, že mi bylo asi 13, nebo kolik. ;)
~ ~ ~
Proti světlu je dno svícnu krásně průsvitné :)

Stromky podle Terless

5. srpna 2012 v 18:40 | Terless...
Musím se vám tady trochu pochlubit, jaké dárečky jsem dala kamarádkám Momo a Janixce včera na společné oslavě. Doufám, že se jim oběma líbily a udělaly radost. :)
~ ~ ~
Postup mojí práce:
  1. Nastříhejte si několik dlouhých a tenkých drátů, podle toho, jak chcete mít vysoký a bohatý stromek. Já jsem si na oba stromky nastříhala 21 a 23 drátů o délce 41 a 40 centimetrů (nemusí být úplně stejné).
  2. Vezměte si jeden drát a v půlce ho ohněte. Navlíkněte na něj korálky / knoflíky (jeden nebo několik) a začněte utahovat / zamotávat jedním směrem oba konce drátu k sobě. Vznikne tak základní větvička. Na úplném konci nechte dráty nezamotané - budoucí kořeny, popřípadě sestřihněte do jedné délky.
  3. Stejně umotejte všechny ostatní větvičky. Na některých můžete udělat i paralelní větvičky, ale tím délku drátu moc zkrátíte.
  4. Z množství základových větviček vyberte ty nejdelší a dejte jich 5 k sobě - zamotejte je do společného kmenu - vznikne tak hlavní středová větev.
  5. Z ostatních větviček umotejte několik menších o počtu 2 - 4 větvičky - vzniknou okrajové.
  6. Teď vezměte středovou větev a okrajové o větším počtu dílků přiložte ke kmenu a omotávejte. Na konci opět nechte kořeny od sebe. Stejně to udělejte i se zbývajícími větvemi (tak, abyste spotřebovali všechny).
  7. Kořeny upravte a rozprostřete na podstavec tak, aby na ní strom držel. Moc dlouhé dráty sestřihněte, ale tak, aby se daly konce přilepit k podstavci. Zahněte kořeny pod podstavec a zalepte tak, aby strom stál (nejlíp se zalepují dospod mušle).
  8. Korunu stromku upravte, rozprostřete do prostoru podle toho, jak se vám to líbí a jak to vypadá přirozeně.
  9. Kmen podle potřeby ohněte, abyste stromek vyvážili, nebo aby dostal opravdový vzhled.
  10. Stromek můžete někomu darovat, oživit jím poličku, nebo postavit na stůl do skleněné nádoby spolu s kamínky.

Happy Easter?

9. dubna 2012 v 11:45 | Terless...
Máte rádi Velikonoce? Pokud jste holky, tak zřejmě ne. Ať už proto, že dostanete od kluků výprask a ještě jim za to dáte jako blbci vajíčko, nebo kvůli pečení, malování vajíček a všelijakých aktivit, příprav, úklidu, zdobení, které vám seberou spoustu volného času... Pokud jste kluci, tak je vám to buď jedno anebo si libujete v tom, že jednou za rok můžete holce nasekat a pochutnáte si na vykoledovaných sladkostech... (:D) Mně osobně to přijde jako svátek k ničemu, pokud nejste silně věřící a nedodržujete veškeré tradice. Ale každý si ho může slavit podle svého, ne? Já například nikomu neotevřu, protože jsem nemocná. Haha... :D
Včera jsme malovaly s tetou a mamkou vajíčka. Ne, že by mě to nějak extra bavilo, ale dostala jsem krásný nápad, jak si tolik nenáviděné Velikonoce zpříjemnit... :) "Velikonoční malování aneb spojit příjemné s užitečným" :)
~ ~ ~

Three trees

11. března 2012 v 18:18 | Terless...
Určitě znáte korálkové stromečky. Jednou jsem jeden malý (vpravo) objevila na trhu a hned se mi zalíbil jeho styl výroby a chtěla jsem to vyzkoušet. Tak jsem si doma vzala potřebné materiály: tenký drátek (průměr třeba 0,3mm), plochý kámen nebo mušli, korálky nebo kamínky, kleštičky na drát, popřípadě lepidlo nebo tavnou pistoli; a dala jsem se do práce.

Nejdřív jsem si uštípla několik (podle počtu větví) delších drátků (cca 20 cm, podle požadované výšky stromečku), každý jsem v půlce přehnula, navlíkla na něj pár korálků a zamotávala oba konce drátku k sobě. Při motání jsem někdy drátek ohnula na pár místech a přidala další korálky. Drátky (větve) jsem nesmotala úplně do konce, aby mi zůstaly kořínky a stromek se měl na co postavit. Teď jsem měla měkolik kratších a několik delších větviček, které jsem roztřídila podle velikosti do skupin a ty jsem každou zvlášť zamotala (ne úplně do konce) jako malé kmínky. Ty jsem vzala k sobě, zamotala je do velkého kmenu a nechala kořeny. Korunu stromku jsem upravila do šířky a stromek postavila na kámen. Kořeny jsem rozprostřela na kameni, aby stromek stál. Když stromeček držel, nepotřebovala jsem přilepovat kořeny ke kameni. (vlevo)
Další stromeček (uprostřed) jsem udělala na malé mušli. Jeho kořeny jsem ovázala přes lasturu a konce jsem zamotala a přilepila dospod. Kmen jsem trochu zahnula, aby stál strom v rovnováze.
 
 

Reklama