Můžeš tomu říkat OSUD, ale je to prostě ŽIVOT... Hoď starosti za hlavu a začni žít! [© Terless]
PROSÍM, RESPEKTUJTE AUTORSKÉ PRÁVO A NEKOPÍRUJTE.
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ. VĚTŠINA FOROGRAFIÍ NA BLOGU JE MOJE VLASTNÍ.

Hudba

Mé hudební vzory

4. září 2012 v 19:00 | Terless...
Oba mají svůj styl, mají něco společného, ale přesto jsou každý jiný. Každý je něčím zvláštní, mají neobyčejné kouzlo osobnosti, které promítají do svého umění každý trochu jiným způsobem.
Oba zpívají stejné písně, ale každý úplně jinak. (Myslela jsem si, že to jsou písně obou z nich, ale jsou to "jen" covery.)
Z obou jsem se inspirovala, ale nevím, proč jsem si je vybrala za své vzory. Možná proto, že mi jsou věkově blízko, možná svým stylem projevování v hudbě si získali můj obdiv a srdce.
~ ~ ~

Birdy

~ Jasmine van den Bogaerde
~ narodila se 15. 5. 1996 (16 let)
~ britská zpěvačka a klavíristka
~ nahrála album Birdy (2011)
~ ~ ~
The A Team (by Ed Sheeran) - první píseň, kterou jsem od ní slyšela

Elektronická inspirace

30. července 2012 v 16:30 | Terless...
Téměř každý asi zná Owl City - americký hudební projekt synthpopového žánru, který založil zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Adam Young v roce 2007 v Owatonně, Minnesotě.
Zatím vydal jedno EP s názvem Of June (2008) a už 3 studiová alba: Maybe I'm Dreaming (2008), Ocean Eyes (2009), All Things Bright and Beautiful (2011) a teď pracuje na čtvrtém, které nejspíš dokončí na přelomu léta a podzimu 2012. (zdroj)
U nás se proslavil písní Fireflies, díky které jsem se o něm dozvěděla. Hned mě jeho hudba uchvátila svou originalitou, množstvím nástrojů, minimalismem, jemností a lehkostí... Poslechněte si sami ;)
~ ~ ~
Fireflies

Umění vžít se do hudby...

26. července 2012 v 19:15 | Terless...
Taky zavíráte oči, když vaše uši zaregistrují nějakou nádhernou melodii, píseň, skladbu, jakoukoliv hudbu, která projde sluchovým ústrojím a zastaví se, až když dorazí do nitra srdce a tam zůstane? Já ano, v tu chvíli jsem doslova v ráji, užívám si každou setinu, zlomek chvilky, ve kterém jakoby se zastavil čas a existovala jen hudba... Vnímám každý nástroj, každý tón, až mi jde po zádech mráz. Když hraju na klavír, nejradši hraju poslepu (mám klapky už dost ohmatané a prsty vycvičené), protože hudbu si nejlíp vychutnám se zavřenýma očima, ale s otevřeným srdcem - v ten moment "poslouchám srdcem" a přitom sním, uklidním se, nemyslím na realitu, ztratím se v melodiích... Představuju si, že každý akord a tónina mají jinou barvu (Dur, moll), každá poloha na klaviatuře má jiný tvar (nízká, střední, vysoká), každý úder do klávesy má jiné hrany (tvrdý, měkký). Jsem tak vděčná, že mám hudební sluch a troufám si říct, že je téměř absolutní. Kdo si může jen tak z hlavy zjistit, co slyší zrovna za tón? (Odvozuju ho podle tónu A, protože se tím ladí všechny nástroje v orchestru). Kdo můžeš říct, který akord / interval právě zní? Kdo si může snadno podle sluchu zahrát každou píseň / skladbu, aniž by měl na ní noty? Málokdo, já ano a nesmírně si za to cením svých uší...
~ ~ ~
Pro toto téma se nádherně hodí citát:

Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.

Zamilovala jsem se do Nebe...

16. července 2012 v 14:05 | Terless...
Objevila jsem téměř novou skupinu Nebe a její hudba mě opravdu uchvátila! Stejně jak mám ráda kapely jako jsou například Charlie Straight nebo Kryštof, tahle se jim v mém žebříčku oblíbenosti vyrovná. Jejich hudba má hloubku, texty jsou zajímavé, melodie jednoduché, rytmus chytlavý a k doprovodům nemám slov! Krásné použité nástroje, úžasné techniky,... Vůbec bych neřekla, že takovou hudbu dělají čeští mladí kluci! Mají opravdu talent a zpěvák má úžasně zajímavý hlas. :) Prostě k nim nemám žádné výhrady. Jenom chválím dobrou práci.
~ ~ ~

Utéct od všední reality...

3. června 2012 v 22:50 | Terless...
Co je mým "každodenním šálkem čaje" v dobrém slova smyslu..?
Přece hudba! Rozličné styly, rytmy, melodie, harmonie, nástroje, texty, ...
Naplňuje mě štěstím, pohodou, odreagovává, uklidňuje mě, dodává mi energii, pomáhá.
A je jedno, jestli jí slyším v mp3, nebo jesli si zahraju na klavír svoje oblíbené skladby a udělám si tím radost.
Hudba je v mém životě moc důležitá, pomáhá mi žít, snít, používat srdce, učí mě, rozproudí mi krev.
S hudbou se probouzím, s hudbou žiju svůj den, s hudbou taky usínám a možná, že s ní i sním... :)
Pomůže mi se uklidnit, vybrečet, radovat, učit, usnout. Problém je, že se s ní nemohu na nic soustředit...
Zkrátka bez hudby si nedovedu představit můj den, svůj život. (To platí i o spoustě dalších věcí...)
Jakoby zmizel všechen čaj ze světa a zbyla jen voda (ne, že by byla nudná a obyčejná, i na čaj je jí třeba).
~ ~ ~
~ ~ ~
"Kdo chce pochopit hudbu nepotřebuje ani tak mozek jako spíš srdce."

Znovu o klavíru

26. května 2012 v 22:00 | Terless...
Trocha snění? Neuškodí, u hudby se doporučuje! A klavír je k tomuto účelu až nadprůměrně výborný! :)
~ ~ ~
Nemůžu si prostě pomoct nedat sem tak krásné skladby, které potěší jak ucho při prvním poslechu, tak prsty, když se pokouším hrát z odposlechu bez not, a pak následně zase ucho, když slyším, jak se mi daří v některých případech napodobit tu techniku a vracím se do fáze prvního poslechu - okouzlení...
~ ~ ~
Rondo Veneziano - Incontro
Včera jsem jí poprvé slyšela, poprvé zahrála, dnes jí umím skoro perfektně! :)
Trik? Detailní poslech každé ruky zvlášť a pak přenesení do prstů - jednoduché.

Ohromující zvuk...

10. března 2012 v 22:30 | Terless...
Jak možná někdo víte, miluju klavír. Miluju ten nezaměnitelný zvuk, který se nedá srovnávat s klávesami; miluju ten pocit, když si k němu sednu a prsty se dotknu klaviatury; to chvění a mrazení v zádech, když tón, který mi zněl původně v hlavě, se teď ozval z nitra dřeva protkaného strunami, dolehl k mým uším až k tomu myšlenému a oba se spojily v jeden a naplnily mou hlavu...
Dál bych už mohla jen snít, jen vyprávět; jaké to je, většina z vás ani netuší...

 
 

Reklama