Můžeš tomu říkat OSUD, ale je to prostě ŽIVOT... Hoď starosti za hlavu a začni žít! [© Terless]
PROSÍM, RESPEKTUJTE AUTORSKÉ PRÁVO A NEKOPÍRUJTE.
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ. VĚTŠINA FOROGRAFIÍ NA BLOGU JE MOJE VLASTNÍ.

Reportáž z koncertu Simple Plan [2. 9. 2011]

4. června 2012 v 19:00 | Terless... |  Psaní
[Následující (upozorňuji předem) dlouhý text je moje slohová práce do školy a sice reportáž z koncertu. Proto si vyhrazuji veškerá práva na tento text, protože jsem jeho autorem. :)
Bylo zveřejněno taky ZDE. Byla bych ráda, kdybyste ohodnotili. Děkuji.]
~ ~ ~
Zadané téma: Atmosféra báječná…
Moje zvolené téma: Koncert Simple Plan 2. 9. 2011
~ ~ ~
Druhého září loňského roku, tedy roku 2011, se konečně splnil mně a dalším čtyřem tisícům lidí velký sen ― do Prahy totiž přijela kanadská skupina Simple Plan! Lístky na koncert byly vyprodány do jednoho už na konci předchozího školního roku a všichni se nemohli dočkat toho nadcházejícího. Celé prázdniny se fanoušci z Čech i ze Slovenska domlouvali na překvapení pro jejich idoly, do kterého se s radostí a s posedlostí zapojili. Dárek skupině nebyl světoborný, ale doufali jsme, že splní očekávání a bude to dostatečné poděkování těm úžasným pěti lidem, kteří ovlivnili naše životy. Nejsou to totiž jen tak obyčejní lidé, ale podle mého názoru, lidé dělající umění, tedy i hudbu, patří do mé inspirace.


Nyní se vraťme do minulosti na místo, kde se tato událost roku odehrála. Před Incheba arénou v Holešovicích se řadily davy mládeže už od časného rána. Asi někteří nešli do školy nebo nemohli dospat, jak moc se těšili. S přibývajícími hodinami začal růst i počet nadšených účastníků, nedočkavých večerního koncertu. Aby si zajistili dobré místo, nejlépe co nejblíže k pódiu, klidně si půl dne počkali venku - měli štěstí, že nepršelo. Po čtvrté hodině už zde byl zástup, jakoby někdo dával CD skupiny snad zadarmo. Kolem šesté hodiny večerní už začali vpouštět do arény, kam se všichni hrnuli jako hladoví a rozzuření býci na toreadora. Nechyběla ani pořádná tlačenice, po které se zanedlouho zaprášilo, že na zemi zůstaly jen prázdné lahve a jiné nějak pozapomenuté věci.

Vzduch začínal houstnout společně s halou. Do půl hodiny to tam připomínalo pole plné kukuřice. Čas ubíhal pomalu a všichni napjatě čekali, kdy se začne něco dít. Po dlouhém stání v davu, ve kterém si každý připadal jako jedna ze sirek v přeplněné krabičce, se konečně začala připravovat předkapela Imodium. Po zahrání úvodní písně sklidila nevalný úspěch od publika. Jak by ne, když všichni čekali jen na jedno - až vystoupí ta hlavní skupina, kvůli které se sem tolik drali. Však byli prý také poctěni, že před tak skvělou skupinou mají čest hrát. Není se čemu divit, když Simple Plan mají turné na novou desku s názvem "Get Your Heart On!" po celém světě! Předkapela dohrála a napětí tak stoupalo, že by se mohlo přetrhnout. Už se to blížilo, blížila se chvíle tajení dechu, fanoušci skandovali, dlouhá chvíle čekání jim připadala až příliš dlouhá. Najednou celá hala ztichla…

A už jsou tady! Aréna vybuchla radostí a štěstím a zároveň křikem a jásotem všech fanoušků. Skupina otevírala show starou písní, při které nebylo slyšet dokonce ani zpěv, jak arénou burácely ohlušující reproduktory. Začali hrát písně z nových i starších desek a zábava pokračovala ještě další dvě a půl hodiny. Píseň střídala píseň, jedna lepší pecka než druhá. Nadšení posluchači skákali, výskali, zpívali a do toho všeho ještě stíhali fotit a natáčet, aby měli jejich kamarádi, kteří se nemohli dostavit na koncert, nad čím užasnout nebo spíš co závidět. Vzduch v aréně byl i přes mnoho klimatizací vydýchaný, takže se někteří museli prodrat davem za čerstvým vzduchem. Atmosféra byla ale přes to všechno nepopsatelná a nezapomenutelná. Kapela totiž po prezentování dárku od nás ve formě tisíců srdíček s anglickým nápisem "Děkujeme" a několika věcných darů přidala pár dalších písní jako bonus. Hlavní zpěvák skupiny dokonce zahrál sólo na kytaru se zpěvem písně "Perfect" a všichni byli tak zaskočeni, že ani nedýchali.

Na závěr nám všichni členové skupiny obrovsky poděkovali a slíbili, že se nevidíme naposled, že brzy přijedou. Svůj slib jistě dodrží, protože budou hrát na Prague City Festivalu, který si jistě nikdo nenechá ujít. Po skončení koncertu měli někteří fanoušci štěstí osobně se setkat a vyfotit s muzikanty, ale autogramiáda se bohužel nekonala. Další šťastlivci si odnesli z akce trsátka hráčů, krásné paličky, nebo dokonce tričko. Ještě dlouho po koncertu byli a možná jsou všichni unešení zážitky z koncertu, ať už jenom z hlediště, nebo i ze zákulisí.
~ ~ ~
Byli jste taky na koncertě? Máte k mé slohové práci nějaké výhrady? Klidně si poslušte. :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 1. dubna 2013 v 19:07 | Reagovat

Napsala si to moc hezky, připadám si, jako kdybych tam byla :) A čekání půl dne předem na koncert moc dobře znám... :D Nemám ráda časovou prodlevu mezi předkapelou a kapelou, to tam vždycky půl hodinu něco přerovnávají... :D(nejsem na svém pc, tak nejsem přihlášená, ale jsem to já :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama