Můžeš tomu říkat OSUD, ale je to prostě ŽIVOT... Hoď starosti za hlavu a začni žít! [© Terless]
PROSÍM, RESPEKTUJTE AUTORSKÉ PRÁVO A NEKOPÍRUJTE.
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ. VĚTŠINA FOROGRAFIÍ NA BLOGU JE MOJE VLASTNÍ.

Březen 2012

Fotografické odpoledne :)

24. března 2012 v 17:45 | Terless... |  Dny s foťákem
Včera po škole jsme byly s Janixkou /kamarádkou, spolužačkou a spolumajitelkou blogu SP-Girls/ fotit po dlouhé době do města. Teda lépe řečeno, já jsem fotila ji v první řadě, potom památky ve měsně, přírodu u Labe, značky atd. Její fotky se moc povedly, ale asi je sem nebudu dávat. Dávám sem jen pár fotek památek z města.
Byla to zábava, užily jsme si krásné odpoledne. Musíme zopakovat! Díky, Jani. ;)
~ ~ ~
Lucerna - kolik viděla tmy?

Derou se za sluncem

24. března 2012 v 13:33 | Terless... |  Příroda
"Je jaro, á-á - je jaro, á-á - a první jarní květ si vyšel na výlet..."
(Ehm, tak se to zpívá v jedné písničce, kterou jsem zpívala v hudebce, děsná vzpomínka... :D)
Konečně přidávám fotky prvních kytiček z naší zahrádky - už jsou skoro odkvetlý, jak je teplo. Včera jsem už viděla kvíst zlatý deště a nějaký časný tulipány, za chvíli pokvetou hyacinty, pak hned narcisky, všechno to zase odkvete do Velikonoc, už to vidim... No ale mně to nevadí, aspoň můžu fotit. Stejně tu na Velikonoce nebudu, nesnášim je, konečně jeden rok je nebudu slavit. :)
~ ~ ~

První jarní návštěvníci

19. března 2012 v 20:45 | Terless... |  Zvířata
Počasí zemi přeje,
slunce příjemně hřeje.
Vykukují květiny,
do osplé dědiny.
Chtějí dýchat novým světem,
rostou pěkně květ za květem.
Vylézají živočichové,
života a jara poslové.
Příroda se usmívá,
že nový život začíná.
Dýchá v ranní vláze,
je jí svěže, blaze...
~ ~ ~
Taková jarní "minutová básnička", jsem amatér, tak se nesmějte... :)

Taky vás to počasí tak zahřálo, inspirovalo, nabilo..? Mě až do míry, že bych chtěla pořád něco psát, fotit, skládat, kreslit, prostě tvořit. V sobotu jsem viděla prvního motýla, včera první berušku - slunéčko sedmitečné. Včely vzduchem bzučí a opylují všechno, co jenom jde. Ptáci zpívají všude, kde chodím, že bych nejradši jejich zpěv nahrála a pak si ho doma pouštěla jako relaxační zvuky na uklidnění. Jen jedna malá procházka venku na slunci mě dokáže nabít a motivovat, donutit k přemýšlení a neustálému obdivování krás té nedosažitelné přírody. Když si to tak uvědomíte, téměř všechno jsme okoukali od ní, okopírovali jsme její veledílo a snažili se napodobit něco, co nelze napodobit. Plagiátorství? To už se neřeší... ;)

Pár fotografií neposedného slunéčka, které se mi jakž takž povedly. :)
~ ~ ~

Sbírka knih

13. března 2012 v 18:30 | Terless... |  Knihy
Bude vám to někomu asi znít neuvěřitelně, ale neměla jsem ráda knihy, nesnášela jsem čtení a vždycky, když mi kamarádky řekly, co právě čtou, nebo to, že jdou zrovna do knihovny, udělalo se mi tak říkajíc špatně, protože jsem k tomu cítila hroznou nechuť. Zkrátka mě to nebavilo, neobjevila jsem takovou knížku, která by mě zaujala a zamilovala bych si jí tak, abych si jí brala do školy a četla všude, kde bych jen mohla, jako ony. Nebylo to kvůli tomu, že bych byla hloupá, nebo že by mě nebavila literatura. Bylo to kvůli povinné četbě - to ta mi čtení naprosto zhnusila až do takové míry, že při pomyšlení na čtení se mi svíral žaludek. Zní to asi trapně, nebo divně, co já vím, ale je to tak. Měli jsme strašnou četbu, nebavila mě z ní jediná knížka, ale přesto jsem to musela přečíst a naučit se to a hlavně rozebrat děj. A to bylo na tom to nejhorší. Celý život něco musím, to asi každý, ale tohle bylo na mě moc. Ty knížky byly zkrátka trapné, jako například Tajný deník Adriana Molea, Manon Lescaut, nebo Bílý tesák - pro mě děsně nepříjemný čtení...

Three trees

11. března 2012 v 18:18 | Terless... |  Jiné
Určitě znáte korálkové stromečky. Jednou jsem jeden malý (vpravo) objevila na trhu a hned se mi zalíbil jeho styl výroby a chtěla jsem to vyzkoušet. Tak jsem si doma vzala potřebné materiály: tenký drátek (průměr třeba 0,3mm), plochý kámen nebo mušli, korálky nebo kamínky, kleštičky na drát, popřípadě lepidlo nebo tavnou pistoli; a dala jsem se do práce.

Nejdřív jsem si uštípla několik (podle počtu větví) delších drátků (cca 20 cm, podle požadované výšky stromečku), každý jsem v půlce přehnula, navlíkla na něj pár korálků a zamotávala oba konce drátku k sobě. Při motání jsem někdy drátek ohnula na pár místech a přidala další korálky. Drátky (větve) jsem nesmotala úplně do konce, aby mi zůstaly kořínky a stromek se měl na co postavit. Teď jsem měla měkolik kratších a několik delších větviček, které jsem roztřídila podle velikosti do skupin a ty jsem každou zvlášť zamotala (ne úplně do konce) jako malé kmínky. Ty jsem vzala k sobě, zamotala je do velkého kmenu a nechala kořeny. Korunu stromku jsem upravila do šířky a stromek postavila na kámen. Kořeny jsem rozprostřela na kameni, aby stromek stál. Když stromeček držel, nepotřebovala jsem přilepovat kořeny ke kameni. (vlevo)
Další stromeček (uprostřed) jsem udělala na malé mušli. Jeho kořeny jsem ovázala přes lasturu a konce jsem zamotala a přilepila dospod. Kmen jsem trochu zahnula, aby stál strom v rovnováze.

Ohromující zvuk...

10. března 2012 v 22:30 | Terless... |  Hudba
Jak možná někdo víte, miluju klavír. Miluju ten nezaměnitelný zvuk, který se nedá srovnávat s klávesami; miluju ten pocit, když si k němu sednu a prsty se dotknu klaviatury; to chvění a mrazení v zádech, když tón, který mi zněl původně v hlavě, se teď ozval z nitra dřeva protkaného strunami, dolehl k mým uším až k tomu myšlenému a oba se spojily v jeden a naplnily mou hlavu...
Dál bych už mohla jen snít, jen vyprávět; jaké to je, většina z vás ani netuší...


Tužka v akci

8. března 2012 v 19:30 | Terless... |  Kreslení
Tak toto jsou moje asi rok staré kresby tužkou. Byla jsem zrovna nemocná a neměla jsem co dělat, tak jsem si vzala papír a podle předlohy na počítači jsem černobíle zpodobnila pár anime obrázků. ;) Od té doby jsem skoro nic nenakreslila, musím to napravit! x) Teď mám menší "objednávku" od kamarádky na ilustraci její knížky, to jsem zvědavá... :)
~ ~ ~
~ ~ ~
~ ~ ~
~ ~ ~
~ ~ ~
~ ~ ~
~ ~ ~
~ ~ ~
[Fotky ve větší velikosti můžete vidět ZDE]

"Vintage" klavír

3. března 2012 v 17:40 | Terless... |  Umělecké
Zařadila jsem tyto fotky do sekce "Umělecké", protože nejsou upravované a vznikly náhodou díky dobrému úhlu, světlu, cloně,... to je na nich umělecké. :)
~ ~ ~

A co děti? :D

3. března 2012 v 14:00 | Terless... |  Psaní
[Tento článek je má slohová práce do školy a je jen z mé hlavy (kromě pár citátů z internetu). Říkám jen svůj názor, nikomu jeho vlastní neberu, proto vás prosím o to samé. Článek jsem zveřejnila i na SP-Girls, snad nevadí, že ho dávám i sem...]
~ ~ ~

A co děti?

Tuto otázku jsem slyšela za mého života už několikrát a je vtipné, že mi byla položena zrovna stejně starými nebo dokonce mladšími dospěláky než jsem já. :D Tak proč bych na ni měla odpovídat? Je mi teprve 16 let a určitě není v mém seznamu tajných přání (a zřejmě ani nikdy nebude), abych tradičně rozšiřovala rod a tím ještě zvýšila už takhle nadměrnou populaci naší planety. :P Není v něm už proto, že jsem zatím jen člověk neschopný osamostatnit se od rodičů, natož aby vychovával děti. Opravdu nevím, proč mi jsou kladeny takové otázky, nad kterými je zbytečné v současnosti přemýšlet, protože nevím, jak se k nim budu stavět za pár let. ;)