Můžeš tomu říkat OSUD, ale je to prostě ŽIVOT... Hoď starosti za hlavu a začni žít! [© Terless]
PROSÍM, RESPEKTUJTE AUTORSKÉ PRÁVO A NEKOPÍRUJTE.
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ. VĚTŠINA FOROGRAFIÍ NA BLOGU JE MOJE VLASTNÍ.

Únor 2012

Těší mě, Terless.

28. února 2012 v 19:50 | Terless... |  O mně
Chcete vědět, kdo se skrývá za těmito řádky? Kdo fotí fotografie zde uveřejněné? Kdo má tvořivou duši snílka a někdy vážně nakažlivý optimismus? Jaký blázen zde bojuje se světem, společností a se sebou samým? Zajímá vás to? Tak čtěte dál a možná se o něm dozvíte víc. x)
~ ~ ~

Co miluje? (aneb skutečné lásky)

Fotografování

Viděla jsem TORNÁDO?!

18. února 2012 v 21:40 | Terless... |  Psaní
V neděli 15. srpna minulého léta jsme jeli s bratrem domů od příbuzných. Jeli jsme vlakem z Domoušic a přestupovali jsme v Mostě. Ve vlaku bylo příjemně a teplo, přestože venku pořádně pršelo. Věděla jsem, že bude pršet, ne kvůli předpovědi počasí (protože jsem se na něj ani nekoukala), ale kvůli mrakům, které jsem viděla ráno. Byly malé a kulaté - říká se jim "beránci" (latinsky cirrus). A právě beránci jsou předzvěstí toho, že bude v rozmezí několika hodin až dvou dnů pršet. Takže mě déšť ani trochu nepřekvapil. Avšak překvapilo mě, a dá se říct, že i vyděsilo, něco úplně jiného…!

(Téměř) všudypřítomná

17. února 2012 v 16:50 | Terless...
Kde dále kromě blog.cz se vyskytuje moje přezdívka?
(V některých nejsem aktivní)
~ ~ ~
~ ~ ~

Koláže

15. února 2012 v 22:39 | Terless... |  Upravené
Tak jsem si trošku hrála, upravovala a kolážovala na stránce picnik.com a vzniklo z toho tohle... :)
~ ~ ~

Svíčky naděje

13. února 2012 v 22:11 | Terless... |  Umělecké
Pár povzbuzujících fotek bez úprav. Ani nevím, jak se mi tak hezky ztmavily. :)
~ ~ ~

Origami "balónek"

13. února 2012 v 19:25 | Terless... |  Origami
Tak jsem se po dlouhý době zase dala do skládání a našla jsem pár pěkných návodů na origami. :) Je to jednoduchý, ale stejně jsem nafotila svůj návod, aby mě náhodou za kopírování nezavřeli. ;) Snad postup z fotek pochopíte.
~ ~ ~

Růže voňavé

13. února 2012 v 16:39 | Terless... |  Příroda
Neupravované fotky růžiček :)
~ ~ ~

| Upozornění |

13. února 2012 v 9:55 | Terless...

Fotografie

Své fotky zde budu uveřejňovat většinou bez úprav (v rubrice Fotografování), tak, jak vznikly, ale budou tu i upravené v samostatné rubrice nebo u jiných článků. Množství mých fotek je hodně velké, takže se budu snažit ho zkrátit a omezit jen na ty nejlepší a nejpovedenější. VŠECHNY FOTOGRAFIE ZDE JSOU MOJE FOCENÉ RODINÝMI FOŤÁKY. K 18. narozeninám snad dostanu svojí zrcadlovku. x)
~ ~ ~
~ ~ ~

Fotoaparáty

Dříve jsem fotila na starý malý Nikon Coolpix S200 (digitální kompakt), teď mám tu čest fotit na taky starý Olympus E-300 (digitální zrcadlovka). Proto se nelekněte kvality fotek focených malým digitálem, i když některé jsou povedené. Mám také další funkční foťáky na film, ale nefotím s nimi.
~ ~ ~
Přeju příjemné prohlížení fotografií a pokud fotíte, tak dobré snímky! :)
~ ~ ~
~ ~ ~
!!! Nemám ráda, když mi někdo kecá do focení. Mám svůj styl a teprve se učím, jsem zatím amatér. Proto nesuďte moje fotky a ani nekritizujte. Díky.
~ ~ ~
VĚTŠINA FOROGRAFIÍ NA TOMTO BLOGU JE MOJE VLASTNÍ BEZ ÚPRAV NEBO UPRAVENÉ.
PROSÍM, RESPEKTUJTE AUTORSKÉ PRÁVO A NEKOPÍRUJTE.
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ. TERLESS

(Ne)štěstí na dosah - anotace

13. února 2012 v 0:15 | Terless... |  Psaní

(Ne)štěstí na dosah

"Na jaře uprostřed posledního desetiletí, na konci minulého století a vlastně už i minulého tisíciletí, se narodil malý a dosud neobjevený talent - talent vnímat, všímat si, objevovat v sobě, učit se a chtít umět všechny zajímavé věci, které chci, abych byla nějak odlišná než ostatní…"

Tak nějak by mohl začínat můj příběh, můj život, moje inspirace. Jsem Ema a tohle je můj svět, moje bohatství, moje útěcha. Nejsem ta "normální" a tuctová holka, jako spolužačky ze třídy (a jsem na to taky patřičně hrdá), jsem podle některých divná, podle inteligentnějších prostě jiná. Já jsem prostě já a mám se ráda takovou, jaká jsem. To, že někdo tuhle skutečnost nerespektuje, je jen jeho problém, já se kvůli němu měnit nebudu - a tečka.
A o tom, jak jsem se dostala až k této nezávislosti, individualitě a jak jsem se dopracovala až k tomu, že dělám to, co mě baví, bude tento příběh. Snad vás pobaví, poučí nebo inspiruje k vašim cílům a touhám.
~ ~ ~
~ ~ ~
Toť zatím krátká anotace k připravované povídce (trochu autobiografické).

Zamyšlení...

12. února 2012 v 23:00 | Terless... |  Myšlenky
Ahoj světe, který vidím z téhle malé výšky už skoro 17 let a říkám si, proč? Proč jsi takový? Plný zla, špatných lidí, Země pod tíhou lidstva sténá a naříká. Proč se všechno tak změnilo? Příroda je zničená a lidé si jí neváží, ale neváží si ani sebe navzájem, natož ubohé chudinky přírody, která jim umožňuje veškerý život na Zemi. Oni se starají jen sami o sebe a na nic jiného nehledí. Jsou Zemi pěkně nevděční na to, že jim dává úplně všechno a ještě víc. Že si to neuvědomují? Možná, někteří, ale většina si to uvědomuje až moc dobře, ale prostě je jim to jedno, jsou lhostejní. Čekají, že se o to někdo postará.

Nechci, aby takoví lidé byli, chci, aby Zemi chránili a nedali na ní dopustit, jinak se jim tvrdě odmění tím, že se bude bránit. A to nebude dobré, bude to špatné i pro ty lidi, kteří se snaží něco dělat, ale je jich jen hrstka proti těm, co nedělají nic a jen tomu přihlíží, bohužel...
~ ~ ~